Wykład-spektakl przed 50. Kontrapunktem

plakat_wykładNa początku marca jedno z pierwszych wydarzeń poprzedzających jubileuszowy 50. Przegląd Małych Form Kontrapunkt. Na scenie kameralnej Teatru Lalek „Pleciuga” Kamila Paradowska i Maciej Litkowski z Teatru Współczesnego przedstawią dwa  wykłady performatywne o historii festiwalu. Wydarzenie jest częścią obchodów 250-lecia teatru publicznego.

Dwa spotkania poprzedzające jubileuszowy 50. Przegląd Teatrów Małych Form to sięgnięcie do historii festiwalu w szerokim kontekście społecznym, politycznym i kulturowym. Twórcy wykładu zapowiadają:

O dwóch dwudziestopięcioleciach opowiadamy wykorzystując własny potencjał naukowy, aktorski, pedagogiczny oraz multimedia – archiwalne zdjęcia, teksty sztuk, nagrania radiowe, a także gry i aplikacje komputerowe. Całość składa się na godzinny wykład-spektakl sięgający w przeszłość jednego z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce.

Wykład kierowany jest głównie dla tych, którzy towarzyszyli festiwalowi, jego stałych widzów, a także osób, których ciekawi historia Szczecina, którzy chcieliby pozaglądać w archiwalia, powspominać czasy towarzyszące festiwalowi. Jeśli nigdy nie byłeś na Kontrapunkcie: przyjdź też! Masz szansę poznać jego historię „w pigułce” i być może cię ona na tyle zaciekawi, że będziesz maił ochotę dołączyć. Wykład prowadzony jest w przystępnej formule, dla szerokiego grona odbiorców, dla mieszkańców Szczecina, nie tylko “znających się” na teatrze.

Wstęp na bezpłatne wejściówki, rezerwacja: 91 433 58 04

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Wykłady performatywne odbywają się w ramach projektu „teatr/kontrapunkt/festiwal; festiwal teatralny a teatr publiczny w świetle 50. edycji KONTRAPUNKTU” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.