Teatroteka w Teatrze Małym

"Cukier Stanik", fot. archiwum

Maria Maj i Piotr Głowacki w sztuce „Cukier Stanik”, fot. archiwum

Już od najbliższego weekendu w Tatrze Małym rozpoczynamy cykl Teatroteka – prezentacje nagrań filmowych najważniejszych spektakli z Polski prezentujących tzw. „młodą” dramaturgię.

W ciągu ostatnich piętnastu lat zaistniało w Polsce nowe pokolenie autorów piszących dla teatru. Stworzyli oni swój oryginalny język, sposób obrazowania, formę, a także wzbogacili dramat współczesny o problematykę dotyczącą ludzi młodych i o ich sposób postrzegania otaczającej nas rzeczywistości.

Ideą projektu jest wykorzystanie potencjału technologii filmowej do ekranizacji najbardziej wartościowych osiągnięć „młodej” polskiej dramaturgii teatralnej. Sztuki współczesne, to teksty napisane często w formie „postdramatycznej”, odmienne w swej stylistyce i konwencji od klasycznego dramatu.

W Teatrze Małym będzie można obejrzeć sztuki: „Cukier stanik”, „Trash story”, „Walentyna”, „Walizka” i „Nad” z udziałem aktorów: m.in. Izy Kuny, Krzysztofa Globisza, Adama Ferencego, Eryka Lubosa, Sławomiry Łozińskiej.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego realizowany jest w teatrach w całej Polsce.

Wstęp: 11 zł.