„Świadkowie” w Brandenburgu

Magdalena Wrani-Stachowska ze spaktaklu "Świadkowie..." na stronie intrentowej Brandenburger Theater, fot. P. Nykowski

Magdalena Wrani-Stachowska w spektaklu „Świadkowie…” na stronie internetowej Brandenburger Theater, fotografia spektaklu: P. Nykowski

Dziś rano artyści i pracownicy teatru związani ze spektaklem w reż. Katarzyny Szyngiery wyjechali do teatru w Brandenburgu, gdzie rozpoczyna się kolejny etap realizacji projektu „Nasza mała stabilizacja – Różewicz 2017”. Wieczorem spektakl z Teatru Współczesnego ze Szczecina zobaczy publiczność w podberlińskim Brandenburger Theater. Ale to nie koniec naszej obecności i promowania kultury polskiej u zachodnich sąsiadów. 

W ramach projektu na widzów z Niemiec czeka także wystawa fotografii przygotowana przez studentów Akademii Sztuki (kuratorem wystawy jest Tomasz Lazar). Wernisaż wystawy, która już zawisła we foyer Brandenburger Theater odbędzie się po prezentacji przedstawienia o godz. 21:00. Na wystawie będzie można zobaczyć 16 najlepszych prac, które przyszły na konkurs ogłoszony jesienią przez teatr oraz Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie. Ich tematem jest twórcze odwołanie się do hasła „Nasza mała stabilizacja”. Wystawie towarzyszy dwujęzyczny katalog ze wszystkimi pracami prezentowanymi na wernisażu. Fotografie przyjadą do polski w lutym i zostaną zaprezentowane w przestrzeni foyer teatru (daty wernisażu jeszcze nie wyznaczono).

Kolejnym etap projektu to warsztaty teatralne, które potrwają od soboty do najbliższej środy prowadzone przez Katarzynę Szyngierę i Macieja Litkowskiego. 1 lutego o godz. 19:00 efekty prac warsztatowych zobaczą widzowie niemieckiego teatru – ich prezentacja będzie twórczą odpowiedzią na spektakl Teatru Współczesnego ze Szczecina.

Dla publiczności zagranicznej przygotowaliśmy streszczenie tekstu „Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja” w języku niemieckim. Zachęcamy widzów do zapraszania przyjaciół z Niemiec na spektakl (Brandenburg mieści się niedaleko Berlina) i załączamy tłumaczenie:

Die_Zeugen_oder_Unsere_kleine_Stabilisierung_Zusammenfassung_de

logosykonkurs1ok