O teatrze z nauczycielami

teatroteka_szkolnaJuż w najbliższą środę – debata i warsztat w ramach ogólnopolskich działań Instytutu Teatralnego w Warszawie „Tydzień z Teatroteką Szkolną”. W Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli spotkają się teatralni edukatorzy, pracownicy teatrów i nauczyciele, a punktem wyjścia do spotkania jest pojawienie się nowego portalu teatrotekaszkolna.pl. Teatr Współczesny w Szczecinie jest partnerem przedsięwzięcia.

Nowoczesny portal edukacyjny ma zamierzeniu wypełnić lukę w dostępności materiałów edukacyjnych w dziedzinie teatru. Promując ideę pedagogiki teatru dostarcza nowoczesnych narzędzi dla nauczycieli, którzy uczą teatru, prowadzą koła teatralne, ale też chcą w twórczy sposób wzbogacać swoje lekcje posiłkując się metodami teatralnymi. Na stronie teatrotekaszkolna.pl znajdą się więc konspekty lekcji wraz materiałami audiowizulanymi, a nawet przykładowe lekcje.

Najbliższa środa od godz. 15:30 w ZCDN zapowiada się interesująco. Na początek spotkanie wokół portalu, potem debata „Nauczyciel w teatrze – co wybieram?” oraz warsztat pod hasłem: „Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej?”. Podobne spotkania odbywają się w sześciu miastach w Polsce: Krakowie, Białymstoku, Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu i Warszawie.

PROGRAM:

godz. 15.30-16.00 | Prezentacja portalu Teatroteka Szkolna (Magdalena Szpak, Instytut Teatralny)
godz. 16.00- 17.00 | Dyskusja: Nauczyciel w teatrze – co wybieram? – o wyborach repertuarowych nauczycieli
godz. 17.00-17.30 | Przerwa kawowa
godz. 17.30-19.30 | Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej?

Dyskusja: Nauczyciel w teatrze – co wybieram? – o wyborach repertuarowych nauczycieli

Paneliści: Magdalena Gardas (Teatr Lalek „Pleciuga” w Szczecinie), Kamila Paradowska (Teatr Współczesny w Szczecinie), Anna Godzińska (SP nr 53 w Szczecinie)
Moderatorka: Magdalena Szpak (Instytut Teatralny)

Warsztaty narzędziowe: Jak wykorzystać metody pedagogiczno-teatralne w praktyce szkolnej?

W jaki sposób pedagogika teatru może być przydatna w działaniu szkolnym na lekcji lub na zajęciach pozalekcyjnych? Przyjrzymy się narzędziom umieszczonym na portalu „Teatroteka Szkolna” w praktycznym działaniu teatralnym, szukając najlepszych dla siebie metod pracy z uczniami.

Prowadzenie: Agnieszka Szymańska (Teatr im. Fredry w Gnieźnie), Magdalena Szpak (Instytut Teatralny)

PARTNERZY: Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie, Teatr Wspólczesny w Szczecinie

Zgłoszenia: Internetowy System Obsługi Szkoleń ZCDN