Konkurs fotograficzny roztrzygnięty

Aż sześćdziesiąt prac wpłynęło na konkurs fotograficzny ogłoszony przez Teatr Współczesny w Szczecinie i Akademię Sztuki. Jury wyłoniło szesnastu laureatów, których prace zostaną pokazane m.in. w niemieckim Brandenburger Theater oraz znajdą się w specjalnym katalogu pokonkursowym. 

WERDYKT JURY:

Jury Konkursu fotograficznego „Nasza mała stabilizacja” w składzie:

  1. Paweł Kula – przewodniczący jury (wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie)
  2. Katarzyna Szyngiera (reżyser spektaklu „Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja” Tadeusza Różewicza w wykonaniu Teatru Współczesnego w Szczecinie) – członek jury
  3. Tomasz Lazar – (wykładowca Akademii Sztuki w Szczecinie) członek jury

Po obejrzeniu 60 prac studentów Akademii Sztuki w Szczecinie, które wpłynęły na Konkurs postanowiło wyróżnić prace następujących autorów (kolejność nazwisk przypadkowa): Piotr Bruch, Sandra Gałka, Ewa Zielińska, Nikola Gaszyńska, Kamil Macioł, Bartosz Madej, Agnieszka Pietrzyk, Andrzej Mara, Zofia Siwy, Jana Baczyńska, Konstancja Kaźmierczyk, Hanna Kaszewska, Maria Piskała

Wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie w Brandenburger Theater, której wernisaż zaplanowany jest na 27 stycznia 2017, następnie wystawa będzie prezentowana w Teatrze Współczesnym w Szczecinie oraz w Akademii Sztuki w Szczecinie. Fotografie zostaną także opublikowane w dwujęzycznym katalogu wydanym przez Teatr Współczesny w Szczecinie.

Ponadto zgodnie z postanowieniami regulaminu konkursu laureaci konkursu otrzymają karnet na spektakle Teatru Współczesnego, ważny do końca sezonu 2016/2017, a każdy uczestnik konkursu otrzyma publikację „TERAZ! Ilustrowana historia Teatru Współczesnego w Szczecinie”.

Nagrody: karnety oraz książki będzie można odebrać u Pani Anny Sienkiewicz w pokoju nr 101 Akademii Sztuki w terminie od 12 grudnia 2016 do 31 stycznia 2017.

logosykonkurs1ok