Baw się i buduj – w niedzielę na Jasnych Błoniach

Wieże z klocków Maple mogą być baaardzo wysokie,  fot. archiwum

Wieże z klocków Maple mogą być baaardzo wysokie, fot. archiwum

W najbliższą niedzielę 19 czerwca na Jasnych Błoniach znajdziecie stoisko „Baw się i buduj”. W zabawie trzema rodzajami klocków oraz konkursie na najwyższą wieżę będą mogły brać udział całe rodziny. Wszystko w ramach promocji najnowszej premiery Teatru Współczesnego „Wieża z klocków”.

Zabawa zacznie się o godz. 11:00 na Jasnych Błoniach i będzie trwała do 14:00. Na miejscu znajdziemy strefy wolnego budowania z klocków Lego oraz K’nex, gdzie jednocześnie będzie mogło się bawić kilkanaścioro dzieci. Drewniane klocki Maple (małe drewniane sztabki) będą użyte w konkursie na najwyższą wieżę. Każdy zespół będzie miał do dyspozycji 300 elementów. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody. Część konkursowa rozpocznie się o godz. 11:30. W przypadku niepogody organizator zapowiada przeniesienie części konkursowej do siedziby „Baw się i buduj” przy ul. Tkackiej w czwartek 23 czerwca od 17:00 do 19:30.


WIEZA_Z_KLOCKOW_prev-1

Spektakl „Wieża z klocków” na bazie prozy Katarzyny Kotowskiej to przedstawienie mówiące na temat adopcji. Przedstawienie powstaje w koprodukcji Teatru Współczesnego w Szczecinie, Fundacji „Mam Dom” w Szczecinie oraz Sceny Wspólnej w Poznaniu. Monodram w wykonaniu Magdaleny Myszkiewicz reżyseruje Arkadiusz Buszko. Przedstawienie będzie można oglądać od 24 (premiera) do 26 czerwca w Teatrze Małym na Deptaku Bogusława. Kolejne spektakle w nowym sezonie.