Anna Augustynowicz „Człowiekiem Roku 2016 Głosu Szczecińskiego”

Okładka dzisiejszego wydania "Głosu Szczecińskiego"

Okładka dzisiejszego wydania „Głosu Szczecińskiego”

Dyrektor artystyczna Teatru Współczesnego została uhonorowana nagrodą „Człowiek Roku 2016 Głosu Szczecińskiego”. To najważniejsza nagroda w prestiżowym konkursie „Nasze Dobre” z Pomorza organizowanego przez Głos Dziennik Pomorza, w którym wyróżnionych zostało kilkanaście osób i instytucji w trzech regionach – szczecińskim, koszalińskim i słupskim. Anna Augustynowicz zwyciężyła w regionie szczecińskim.   

Laudację, w imieniu kapituły przyznającej nagrodę wygłosiła dziennikarka „Głosu Szczecińskiego” – Małgorzata Klimczak. Mówiła m.in. o dwóch nurtach twórczości artystki, jej prekursorskiej działalności na rzecz odkrywania nowej dramaturgii i ostatnich dokonaniach, a także zjawisku, jakim jest rozpoznawalna w Polsce marka – „Teatr Anny Augustynowicz”.

Gala wręczenia nagród odbyła się wczoraj wieczorem w Filharmonii Szczecińskiej. W części konkursowej, w której liczyły się głosy czytelników, nagrody odebrali ludzie aktywni w swoich regionach – innowacyjni przedsiębiorcy, działacze społeczni, samorządowi, ludzie biznesu i kultury.

W artykule, który ukazał się dziś na łamach „Głosu Szczecińskiego” oraz na stronie gs24.pl [link] Anna Augustynowicz mówi:

Z jednej strony nagroda jest miła, ale z drugiej – skłania do refleksji, czy to, czym chcę obdarzać publiczność, to jest myśl, o którą w tym konkretnym czasie chodzi. Istotą teatru jest proponowanie rozmowy innej, głębszej niż to, o czym rozmawia się w codzienności. Teatr jest chwilą niezwykłą – chciałabym, żeby publiczność, która przychodzi do teatru, miała poczucie sensu tego spotkania. (…) To jest dla mnie ogromna wartość, że istnieje grupa ludzi, która chce z nami rozmawiać. I to jest właśnie nasza publiczność, publiczność Teatru Współczesnego.

Więcej o konkursie, jej laureatach oraz zdjęcia z gali rozdania można zobaczyć na stronie www.gs.24 w artykule IX Finał Plebiscytu „Nasze Dobre” z Pomorza – przedstawiamy laureatów