Życie zaczyna się po czterdziestce!

Gości sobotniego jubileuszu teatru przywitają wolontariusze, fot. Julia Kopańska

Gości sobotniego jubileuszu teatru przywitają wolontariusze, fot. Julia Kopańska

Happeningiem w przestrzeni miasta i pod teatrem zacznie się jubileuszowe świętowanie 40-lecia Teatru Współczesnego. Grupa młodzieży pod kierunkiem aktorki Marii Dąbrowskiej szykuje niespodziankę dla mieszkańców Szczecina i gości jubileuszu w dniach 18-19 marca.

Kilka tygodni temu rzuciliśmy hasło – wolontariusze poszukiwani! Grupa młodych licząca dziś ponad dwadzieścia osób szybko przystąpiła do pracy. Tematem ich działania stał się jubileusz, a właściwie w pełni radosna afirmacja teatru, do którego chodzą na co dzień.

„Doszliśmy do wniosku, że ciekawą formą zabawy w przestrzeni miasta jest skorzystanie z formy protestu, pochodu, który chce zaznaczyć swoje stanowisko. My jednak trochę odwracamy tę sytuację, bo nie jesteśmy przeciwko czemuś, a jak najbardziej za – afirmujemy teatr, potrzebę jego obecności. Będziemy zachęcać przechodniów do interakcji, wspólnej zabawy” – mówi aktorka Maria Dąbrowska.

Pochód będzie można spotkać na głównych ulicach miasta między godziną 16:00 a 18:00 w piątek 18 marca. W sobotę zabawny protest pod teatrem z udziałem historycznych tytułów, które zeszły już z afisza będą mogli obejrzeć goście premiery „Burza” przed godziną 19:00. Wolontariuszy spotkamy też na schodach prowadzących na scenę i usłyszymy od nich, pierwszy raz tego wieczoru, wybrane fragmenty ze sztuki Szekspira. Oprawę graficzną przedsięwzięcia przygotował Jakub Sekuła (http://sekula.design/).

Wolontariusze na sali prób, przygotowania do jubileuszowego happeningu, fot. Julia Kopańska

Wolontariusze na sali prób, przygotowania do jubileuszowego happeningu, fot. Julia Kopańska