„Życie to sen” zaproszone na Dialog

"Życie to sen" w reż. W. Klemma, scena zbiorowa, fot. B. Sowa

„Życie to sen” w reż. W. Klemma, scena zbiorowa, fot. B. Sowa

Pierwszy sukces najnowszej premiery. „Życie to sen” znajdzie się w programie jednego z najważniejszych w Polsce, międzynarodowych festiwali teatralnych Dialog we Wrocławiu.  Spektakl zostanie zaprezentowany podczas siódmej edycji festiwalu dwukrotnie, w dniach 11-18 października 2013 r.

Festiwal „Dialog”, któremu przewodzi Krystyna Meissner, gości każdego roku kilkanaście najciekawszych propozycji teatralnych z Polski i innych krajów, nie tylko europejskich. Każda edycja odbywa się pod hasłem przewodnim, związanym ze współczesną myślą humanistyczną, w ubiegłych latach m.in. „Wobec zła”, czy „Niecodzienni”.

Festiwal DIALOG-WROCŁAW to nie tylko prezentacja spektakli polskich i zagranicznych, ale przede wszystkim taki ich dobór, który pozwala na dialog z twórcami i widzami – zarówno o wartości artystycznej przedstawień, jak i problemach wykraczających poza sprawy teatralne. Prezentacjom spektakli towarzyszyć będzie dyskusja panelowa z udziałem najwybitniejszych humanistów z Polski i świata, codzienne spotkania z twórcami prezentowanych spektakli oraz zaproszonymi gośćmi, imprezy towarzyszące (projekcje filmowe, wystawy).

To drugi spektakl Teatru Współczesnego ze Szczecina prezentowany na festiwalu. W 2011 roku wrocławska publiczność zobaczyła „Judytę” Friedricha Hebbla w reż. Wojtka Klemma.

Spektakl można zobaczyć na scenie Teatru Współczesnego w tym tygodniu: 6, 7, 8, 9 i 10 marca.

 

 

Jedna odpowiedź

  1. Monika Petryczko

    Doskonały spektakl, świetnie obsadzone role, chwała za muzykę, scenografię i pętelki w tekście. Klemm po raz kolejny zawrócił w głowie!

Możliwość komentowania jest wyłączona.