„Życie to sen” i „Tauryda…” wśród najlepszych

Barbara Biel (Rosaura) i Adam Kuzycz-Berezowski (Segismundo) w spektaklu "Życie to sen", fot. B. Sowa

Barbara Biel (Rosaura) i Adam Kuzycz-Berezowski (Segismundo) w spektaklu „Życie to sen”, fot. B. Sowa

Spektakl „Życie to sen” został wyróżniony w corocznym rankingu miesięcznika „Teatr”, jako najlepszy spektakl sezonu w Polsce oraz najlepsza adaptacja teatralna. Wśród najlepszych, wyróżnionych scenografii znalazła się scenografia przygotowana przez Antoninę Grzegorzewską do jej autorskiego spektaklu „Tauryda. Apartado 679”.

Wyniki ankiety „Najlepszy, najlepsza, najlepsi” została ogłoszona przez miesięcznik „Teatr” po raz dwudziesty trzeci. „Życie to sen” znalazło się w zestawieniu najlepszych spektakli, na które wskazują najważniejsi polscy krytycy teatralni. Na spektakl Klemma wskazał Jacek Cieślak, a spektakl pojawił się wśród takich tytułów minionego sezonu, jak „Miasto snu” w reż. Krystiana Lupy, czy „Courtney Love” duetu Strzępka / Demirski. W gronie najlepszych adaptacji teatralnych, oprócz tekstu przygotowanego na scenę Teatru Współczesnego przez Martę Eloy Cichocką i Wojtka Klemma wskazywano także na „Pawia królowej” – adaptację tekstu Doroty Masłowskiej przygotowaną przez Mateusza Pakułę, czy adaptację „Hotelu Savoy” Michała Zadary.

Scenografię do spektaklu „Tauryda. Apartado 679” wyróżnił Jacek Sieradzki.

Pełna lista najlepszych w sezonie 2012/2014 na stronie miesięcznika „Teatr” – Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012/2013.

Spektakl „Życie to sen” można oglądać na scenie Teatru Współczesnego w ostatni weekend września.