Tydzień z gwiazdą

Maciej Litkowski (Harry), Maciej Wierzbicki (Greta Garbo), fot. B. Sowa

Maciej Litkowski (Harry), Maciej Wierzbicki (Greta Garbo), fot. B. Sowa

Przez pierwszy tydzień listopada na afiszu sztuka „Greta Garbo przyjechała”. Oprócz spektaklu – konkursy, spotkanie i możliwość wygrania biletów na kolejną premierę w Teatrze Współczesnym.

Spektakl, który trzeba zobaczyć

„Greta Garbo przyjechała” to spektakl Anny Augustynowicz, który szybko doczekał się pozytywnych opinii ze strony krytyków i publiczności. Opowieść o gwieździe przybywającej do prowincjonalnego miasteczka to przede wszystkim popis sztuki aktorskiej. Siłą spektaklu jest  na pewno postać grana przez Macieja Wierzbickiego, tytułowa Greta, którą wyróżnił w swoim „Subiektywnym spisie aktorów teatralnych” Jacek Sieradzki:

On (Maciej Wierzbicki) naprawdę zagrał boską Gretę – wyniosłą, władczą i skrajnie samotną Szwedkę, która zlatuje na irlandzką prowincję jak egzotyczny ptak, swoją kolorowością i nie-z-tego-światowością wytrącając z równowagi miejscowych. Zagrał samą odmienność gwiazdy i cenę płaconą za tę odmienność, subtelnie, półtonowo. A że nie wyglądał dokładnie tak, jak Greta na zdjęciach – mój Boże, czemu teatr miałby być tak dosłowny?

Tekst sztuki, napisany przez współczesnego, irlandzkiego dramaturga Franka McGuinnessa zadziwia dowcipem i aktualnością w polskich, a nawet bliżej, szczecińskich warunkach, gdzie wciąż dotyczą nas takie pojęcia jak: prowincja, lokalność, czy tęsknota za lepszym światem. Jednym z głównych wątków w sztuce jest bowiem historia młodej dziewczyny, która pragnie iść na studia do dużego miasta, wyrwać się ze swojego środowiska, uciec od miejscowych. Nadzieją jest pojawienie się gwiazdy światowego kina, ale czy rzeczywiście jej pojawienie się może cokolwiek zmienić?

„Opowiem Ci o Garbo” – spotkanie w Empiku

Wszystkich tych, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o Grecie Garbo oraz bliżej poznać jej sceniczne wcielenie zapraszamy 5 listopada o godz. 16:00 do Empiku w Galerii Kaskada, gdzie odbędzie się spotkanie z aktorem grającym główną rolę w spektaklu – Maciejem Wierzbickim, prowadzone przez Monikę Petryczko. Spotkanie poprzedzi prezentacja multimedialna odpowiadająca na pytanie o fenomen gwiazdy i przybliżająca jej biografię. Wstęp wolny.

Konkursy i promocje

Wśród widzów, którzy odwiedzą nas w najbliższym czasie przygotowaliśmy konkurs, w którym do wygrania są bilety na spektakle „Greta Garbo przyjechała” grane w pierwszym tygodniu listopada. Każdy, kto przyjdzie do kasy teatru może wypełnić kupon, odpowiedzieć na jedno proste pytanie (Kto w spektaklu „Greta Garbo przyjechała” gra rolę tytułową), a potem wygrać bilety i przyjść z osobą towarzyszącą do teatru całkiem za darmo. Odpowiedzi można też wysyłać drogą mailową do 28 października na adres: bow@wspolczesny.szczecin.pl [przeczytaj regulamin konkursu]

Widzowie, którzy odwiedzą nas w trakcie grania spektaklu „Greta Garbo przyjechała”, czyli od 2 do 10 listopada będą mogli wygrać bilety na premierowy pokaz najnowszej komedii przygotowywanej na deskach Współczesnego – „Po sezonie” Ödöna von Horvátha w reż. Grażyny Kani. Premiera: 18 stycznia 2014 roku na dużej scenie.

Szczególnie serdecznie na spektakl Anny Augustynowicz zapraszamy studentów. Dla nich przygotowaliśmy promocję cenową – 2, 3, 5, 6 i 8 listopada każdy, kto okaże w kasie legitymację studencką będzie mógł wejść na spektakl za jedyne 17 zł.

„Greta Garbo przyjechała” – przyjdzie do teatru!

[Zobacz dni gry spektaklu]

[Rezerwacja biletów: 91 489 23 23]