Szybkie Bursztyny ze zmianami

teatr_wspolczesny_w_szczecinie

Rozpoczyna się tegoroczna edycja plebiscytu „Bursztynowy Pierścień”. Na głosowanie w tym roku mamy mniej czasu, a nasza rola jest jeszcze większa – wybór najlepszego spektaklu zależy tylko od teatralnej publiczności.

Zmiany w regulaminie

Organizatorem konkursu jest tradycyjnie „Kurier Szczeciński”, który w tym roku wprowadził szereg zmian. Po pierwsze, najlepszy spektakl wybierany jest spośród wszystkich premier zagranych w ubiegłym sezonie i głos mają wyłącznie widzowie. Po drugie, czas głosowania znacznie się skrócił. Na spektakle zagłosujemy dwuetapowo: 2 listopada o godz. 16:00 zakończony zostanie pierwszy etap, po którym zostanie 10 najlepszych tytułów. Na zwycięzcę głosować będziemy do 27 listopada.

Zmienia się też formuła głosowania na aktorów. Kapituła konkursu (Małgorzata Frymus – Radio Szczecin, Piotr Michałowski – Uniwersytet Szczeciński, Daniel Źródlewski – magazyn „Prestiż” i Muzeum Narodowe oraz troje przedstawicieli „Kuriera” – Monika Gapińska, Katarzyna Stróżyk i Bogdan Twardochleb) wybrała 20 nazwisk, na które można głosować do 27 listopada. Warto zwrócić uwagę na to, że najwięcej aktorów jest nominowanych z Teatru Współczesnego w Szczecinie – aż siedmiu: Konrad Beta, Arkadiusz Buszko, Joanna Matuszak, Maria Dąbrowska, Bogusław Kierc, Magdalena Myszkiewicz i Jacek Piątkowski.

Do konkursu pierwszy raz włączono także scenę niezawodową – szczeciński Teatr Nie Ma. Jury Bursztynowego Pierścienia uznało, że ta formacja spełnia regulaminowe normy: gra cały sezon, w każdy weekend, wystawia kilka premier, ma swoją siedzibę i swoją publiczność. Laureatów plebiscytu poznamy 5 grudnia podczas wielkiej gali w Operze na Zamku.

Kapituła konkursu, przyzna równolegle dwa swoje Bursztynowe Pierścienie dla najlepszego spektaklu i aktora. Tradycyjnie też, podczas finałowej gali, wręczone zostaną dwie inne nagrody: Srebrna Ostroga dla najbardziej obiecującej młodej osobowości na zachodniopomorskiej scenie oraz Oko Recenzenta za najciekawsze dokonania artystyczne.

Jak głosować?

W piątkowych i środowych wydaniach „Kuriera Szczecińskiego” zamieszczane będą kupony do głosowania. Po ich wypełnieniu można je wrzucić do skrzynki umieszczonej na budynku redakcji lub wysłać pocztą na adres: „Kurier Szczeciński”, pl. Hołdu Pruskiego 8, 70-550 Szczecin. Głosować można również SMS-owo.

Poniżej przedstawiamy dwie listy – aktorów i spektakli z Teatru Współczesnego. Obok każdego tytułu i nazwiska podany jest tekst, który należy wpisać w treść SMS-a. Na aktorów SMS-y wysyłamy pod numer 72051, na spektakle – pod numer 7248. Koszt jednej wiadomości to 2,46 zł z VAT-em.

Aktorzy (SMS pod numer 72051):

Konrad Beta (Parcha w „Dwojgu biednych Rumunach mówiących po polsku”, Teatr Współczesny) – BURSZTYN.1

Arkadiusz Buszko (Kaliban w „Burzy” i Wiktor w „Przyszedł mężczyzna do kobiety”,

Teatr Współczesny) – BURSZTYN.2

Maria Dąbrowska (Oni w „moja mama leczy się u doktora oetkera” i Barmanka

w „Dwojgu biednych Rumunach mówiących po polsku”, Teatr Współczesny) – BURSZTYN.4

Bogusław Kierc (Prospero w „Burzy”, Teatr Współczesny) – BURSZTYN.10

Joanna Matuszak (Dina w „Przyszedł mężczyzna do kobiety”, Teatr Współczesny) – BURSZTYN.14

Magdalena Myszkiewicz (rola w „Wieży z klocków”, Teatr Współczesny) – BURSZTYN.15

Jacek Piątkowski (Mark w „Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie” i On

w „moja mama leczy się u doktora oetkera”, Teatr Współczesny) – BURSZTYN.17

 

Spektakle:

„Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie”

(Teatr Współczesny) – BURSZTYN.37

„Trollgatan. Ulica Trolli” (TW) – BURSZTYN.38

„Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” (TW) – BURSZTYN.39

„Mad Women” (TW) – BURSZTYN.40

„Przyszedł mężczyzna 
do kobiety” (TW) – BURSZTYN.41

„Burza” (TW) – BURSZTYN.42

„Skocznia w Jerozolimie” (TW) – BURSZTYN.43

„moja mama leczy się u doktora oetkera” (TW) – BURSZTYN.44

„Historia T-shirtu” (TW) – BURSZTYN.45

„Wieża z klocków” (TW) – BURSZTYN.46

 

Tekst zredagowany na podstawie artykułu z „Kuriera Szczecińskiego”: http://www.24kurier.pl/aktualnosci/kultura/bursztynowy-poczatek/