Spotkanie z „Piotrusiem Panem” na scenie i w Empiku.

IMG_8003

Spotkanie z Wendy i Piotrusiem Panem w Empik Kaskada
fot. Anna Rogozińska-Nowak

 

Z okazji Dnia Dziecka Teatr Współczesny zaprosił najmłodszych widzów
na spotkanie z „Piotrusiem Panem”. Dzieci miały okazję poznać w Empiku głównych bohaterów scenicznej opowieści  o Nibylandii – Piotrusia  Pana i Wendy (czyli Konrada Betę i Marię Dąbrowską), a następnie wybrać się z rodzicami do Teatru Współczesnego na przedstawienie.

W spotkaniu w Empiku, które odbyło się 30 maja,  wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 54 im. Janusza Korczaka w Szczecinie. Miało ono formę warsztatów nawiązujących do odczytanych przez aktorów fragmentów książki Jamesa M. Barriego „Piotruś Pan” oraz do spektaklu – najnowszej propozycji naszej sceny dla dzieci i młodzieży.

Wstępem do rozwijających wyobraźnię zadań aktorskich była rozmowa na temat głównych wątków przedstawienia, związanych z dorastaniem oraz bajkowym światem piratów. Same ćwiczenia, a zwłaszcza symulacja lotu i zmysłowe doświadczenie stanu nieważkości – spotkały się z ogromnym entuzjazmem dzieci, które wykonały je znakomicie. Z dużym zainteresowaniem uczestniczyły także w rozwiązywaniu kalamburów, również związanych z Nibylandią. Na koniec spotkania  dzieci wykonały prace plastyczne, które zostaną wyeksponowane w naszym teatrze podczas wrześniowych pokazów spektaklu „Piotruś Pan”.

Wszyscy, których zafascynował świat Nibylandii, mogli do niej powrócić, wybierając się do Teatru Współczesnego na „Piotrusia Pana”  – wizyta w teatrze okazała się świetnym  pomysłem na uatrakcyjnienie Dnia Dziecka.

IMG_8007

fot. Anna Rogozińska-Nowak

IMG_8008

fot. Anna Rogozińska-Nowak

 

IMG_8085