„Seks…” na koniec i początek sezonu

Konrad Pawicki i Beata Zygralicka w spektaklu "Seks dla opornych", fot. B. Sowa

Konrad Pawicki i Beata Zygarlicka w spektaklu „Seks dla opornych”, fot. B. Sowa

Teatralny hit – „Seks dla opornych” w reż. Justyny Celedy zakończy stary i otworzy nowy sezon w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Biletów na weekendowe spektakle już nie ma, ale można rezerwować miejsca na przedstawienia grane 6, 7, 8 i 11 września. Są też ostatnie bilety na grany w Teatrze Małym w sobotę i niedzielę „Piękny widok”.

O najpopularniejszy spektakl sezonu – „Seks dla opornych” Michele Riml widzowie pytali zanim jeszcze powstał. Przyciągał intrygujący tytuł i obsada – Beata Zygarlicka i Konrad Pawicki po raz pierwszy w roli dojrzałego małżeństwa, które jedzie do ekskluzywnego hotelu ratować swój związek. Po zagraniu kilkadziesiąt razy komedii gromadzącej nadkomplet publiczności przyznają, że grany przez nich spektakl ma wartości niemal terapeutyczne – spektakl pogodził i zbliżył ze sobą kilka par, które przyznały się do tego w rozmowie z aktorami.

Spektakl wyreżyserowała Justyna Celeda, od kilku lat przygotowująca na scenie Teatru Współczesnego różnorodny i ciekawy repertuar wraz ze scenografem Grzegorzem Małeckim. Reżyserka pierwszy raz pojawiała się w Szczecinie w czasie czytań dramaturgii pod nazwą „Inwazja Barbarzyńców” przygotowując czytanie sztuki „Cokolwiek się zdarzy, kocham Cię” Przemysława Wojcieszka. Na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie wyreżyserowała także „Czarujący korowód” Wernera Schwaba, sztukę teatralną dla dzieci „Na Arce o ósmej” oraz „Ożenek” Mikołaja Gogola.

Spektakl, który jest zabawną i świetnie zagraną opowieścią może zainteresować także tych, którzy interesują się designem. Częścią scenografii stworzonej przez Grzegorza Małeckiego jest ikona designu – słynny fotel RM 58 zaprojektowany przez Romana Modzelewskiego w 1958 roku, odtworzony i wprowadzony na rynek na nowo dzięki firmie VZÓR, która udostępniła Teatrowi Współczesnemu w Szczecinie jeden z produkowanych przez siebie modeli.