Promocja płyty i Twoje zdjęcia na wystawie

Spektakl "Śpiew szczerbatych mew", Magda Warni-Stachowska i Michał Litkowski, fot. B. Sowa

Spektakl „Śpiew szczerbatych mew”, Magdalena Wrani-Stachowska i Michał Lewandowski, fot. B. Sowa

Pasjonujesz się fotografią? Lubisz Szczecin? Weź udział w konkursie fotograficznym, a Twoje zdjęcie uświetni wrześniową premierę płyty „Śpiew szczerbatych mew”, która odbędzie się 27 września w Starej Rzeźni na Łasztowni.

Konkurs

Czekamy na fotografie, które będą korespondować w dowolny sposób z tytułem „Śpiew szczerbatych mew”. Mile widziane prace związane tematycznie ze Szczecinem. Zdjęcia w dobrej, oryginalnej rozdzielczości należy nadsyłać za pomocą wetransfer lub dropbox na adres: konkurs@wspolczesny.szczecin.pl do dnia 18.09.2015 (zdjęcia w niskiej rozdzielczości nie będą rozpatrywane).

Na laureatów czekają nagrody: płyty z piosenkami ze spektaklu „Śpiew szczerbatych mew” z autografami twórców, zaproszenia na spektakle do Teatru Współczesnego i inne niespodzianki. Najciekawsze zdjęcia zostaną zaprezentowane w Starej Rzeźni na wystawie towarzyszącej premierze płyty.

Pobierz regulamin konkursu

Pobierz oświadczenie autora

Co czeka nas na premierze płyty?

Po pierwsze – koncert piosenek ze spektaklu, w industrialnej przestrzeni Łasztowni (wstęp wolny). Po drugie – możliwość kupienia płyty z autografami (cena: 15 zł), po trzecie – porozmawianie o wspólnych marzeniach dotyczących naszego miasta (bezcenne).

okladkaPłyta „Śpiew szczerbatych mew” zawiera 14 piosenek, które nawiązują do miejskich legend o Szczecinie, jego atmosfery i ważnych miejsc, czasem już nieistniejących, jak Kaskada, czy Dana. W krzywym zwierciadle przyglądają się szczecińskiemu pesymizmowi prowincji, marzeniom o metropolii, ale przede wszystkim jego mieszkańcom tworzącym szczególny koloryt miejskich opowieści. Bohaterami piosenek są szemrani kolesie i uliczne panny, miejscowe matrony i słynny Czarny Piotruś, przebierający się za nieżyjącą matkę. Fikcja miesza się z prawdą, a ponad wszystkim góruje pytanie – gdzie jesteśmy my – współcześni, przechadzający się miastem i fascynujący się jego opowieściami.

Teksty do piosenek napisał aktor Maciej Litkowski, muzykę – aktorka Barbara Lewandowska. Utwory zostały zagrane i zaśpiewane przez zespół aktorski w składzie: Maria Dąbrowska, Barbara Lewandowska, Magdalena Wrani-Stachowska, Maciej Litkowski, Michał Lewandowski. Materiał na płytę został nagrany podczas spektaklu zarejestrowanego 7 listopada 2014 roku w Teatrze Małym, a jedna z piosenek oddaje też wyraźnie głos publiczności…

Podziękowania

Płyta powstała przy wsparciu Miasta Szczecin oraz firmy CSL. Znaczące było też zaangażowanie partnerów: wytwórni GM Records, gdzie tłoczyliśmy płytę, agencji muzycznej Onomatopeja (nagranie i mastering), pisma Prestiż, gdzie we wrześniu ukaże się obszerny artykuł i sesja zdjęciowa artystów, praca fotografa Piotra Nykowskiego (Poza Okiem). Projekt okładki płyty stworzyła Oliwia Ziębińska. Koordynacją działań dotyczących wydania płyty przez teatr zajmowały się Anna Rogozińska-Nowak oraz Marta Lenczewska. Specjalne podziękowania należą się także muzykowi Jarkowi Izdepskiemu (na co dzień związanemu z zespołem Chorzy), który prowadził spektakl od strony akustycznej i uczestniczył w nagraniach.

Jeszcze więcej konkursów!

Już od przyszłego tygodnia na blogu teatru cykliczny konkurs – co kilka dni będziemy zamieszczali nowe pytanie dotyczące Szczecina, mew i muzyki (z przymrużeniem oka). Kto pierwszy odpowie na pytanie i prześle maila na adres konkurs@wspolczesny.szczecin.pl otrzyma płytę z piosenkami ze spektaklu „Śpiew szczerbatych mew”. Pierwsze pytanie publikujemy już 2 września. Zapraszamy do udziału w zabawie!

logosyplyta