Państwo Lane z plasteliny

Konrad Pawicki i Beata Zygarlicka w "Seksie dla opornych w reż. Justyny Celedy, fot. B. Sowa

Konrad Pawicki i Beata Zygarlicka w „Seksie dla opornych w reż. Justyny Celedy, fot. B. Sowa

Beata Zygarlicka i Konrad Pawicki dubbingują animowaną wersję „Seksu dla opornych”, która powstaje w Szczecinie. Premiera niemiecko-polsko-kanadyjskiej produkcji w reż. Izabeli Plucińskiej wiosną przyszłego roku.

Aktorzy Teatru Współczesnego, na co dzień grający w cieszącej się ogromną popularnością komedii Michele Riml, zostali zaproszeni do nagrania polskiej wersji językowej animowanego filmu powstającego na bazie popularnego dramatu. Izabela Plucińska, reżyserka obsypanego nagrodami filmu „Jam Session” (m.in. Srebrny Niedźwiedź na festiwalu „Berlinale” w 2005) tym razem sięga do tekstu „Seks dla opornych” i opowiada historię znudzonego sobą małżeństwa używając, jako materiału do animacji, plasteliny.

250 kg budulca jest formowane i przygotowywane do filmowania w szczecińskiej Akademii Sztuki, udźwiękowienie filmu nastąpi pod koniec roku w Montrealu. Autorem muzyki jest sześciokrotny laureat Oscara, Normand Roger, który na co dzień komponuje muzykę przede wszystkim do filmów krótkometrażowych. Taką formą będzie miał też animowany „Seks dla opornych”, który będzie trwał ok. 13 minut.

Polskim producentem filmu jest Fundacja Las Sztuki oraz Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film.

Jak powstaje animacja? Zobacz relację na stronie Polskiego Radia Szczecin.