Magdalena Myszkiewicz w teledysku zespołu Ma

Magdalena Myszkiewicz (pierwsza z lewej) na planie teledysku zespołu Ma, fot. Błażej Grabka

Magdalena Myszkiewicz (pierwsza z lewej) na planie teledysku zespołu Ma, fot. Błażej Grabka

Dziś odbyła się premiera teledysku szczecińskiej formacji Ma. Teledysk wyreżyserowała Dagmara Pochyła, a jedną z głównych ról w teledysku zagrała aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie Magdalena Myszkiewicz.

Zespół Ma powstał w 2014 roku, choć jej muzycy mają spore doświadczenie (większość wywodzi się z zespoły Big Fat Mama, inni grali m.in. w zespołach Moonlight, Dikanda czy Arka Noego). W tym ostatnim, jako dziecko, śpiewała charyzmatyczna wokalistka Martyna Szczepaniak (znana też z zespołu Charlie Monroe). Ma to brzmienia na pograniczu funk, soul i R’n’B, choć sami o sobie mówią, że tworzą muzykę psychodeliczną, która ma „wciągać”. Zespół został doceniony m.in. na ubiegłorocznym Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie, gdzie zdobył 3. miejsce, a ich piosenki pojawiają się na ogólnopolskich listach przebojów.

Z reżyserką Dagmarą Pochyłą współpracują od początku istnienia grupy. Jest ona m.in. autorką okładki ich pierwszej płyty, a także teledysku do piosenki „Ancestors”. Klip był nominowany do prestiżowej nagrody Yach na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Najnowsza produkcja „Swing Low”, w której gra Magdalena Myszkiewicz powstała w ubiegłym roku, a dziś w sieci miała miejsce premiera teledysku. Twórcy mówią o nim tak:

Pomysł na klip powstawał etapami. To jedna z trzech najlepszych piosenek na płycie i trzeba było dorównać poziomem obrazu do muzyki. (…) To utwór traktujący o podjęciu kluczowej decyzji, o pójściu w nieznane, zyskaniu większej świadomości na temat samego siebie, więc to, co pojawi się na ekranie nie może być o niczym.

Jaki był efekt pracy muzyków, aktorów i reżyserki? Zapraszamy do oglądania: