Krokodyl nie tak wielki, czyli Otwieracz 2017

W czwartek, 28 września o godzinie 18:00 zapraszamy na kolejną edycję warsztatów teatralno-terapeutycznych Otwieracz przygotowywanych przez aktorkę Teatru Współczesnego, Marię Dąbrowską i kierownika artystycznego Teatru Abanoia, reżysera i autora sztuk teatralnych Konrada Pachciarka. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Krokodyl nie tak wielki”,a przedstawienie inspirowane będzie książeczką Roalda Dahla „Krokodyl olbrzymi”.

"UFF..." (2013)

„UFF…” (2013)

 

Jeśli czasem czujesz się nieco zbyt dziki, a innym razem nieco zbyt sztywny…
Jeśli czasem wydaje Ci się, że jedni się Ciebie śmieją, a drudzy się Ciebie boją…
Jeśli jesteś stateczny i rozsądny, ale wyprowadzony z równowagi wybuchasz i stajesz się groźny….Jeśli to, czego najbardziej potrzebujesz, to ktoś, kto Cię zrozumie…
…to najprawdopodobniej jesteś KROKODYLEM!

Otwieracz to….

…To warsztaty teatralno-terapeutyczne odbywające się w Teatrze Współczesnym od października 2009 roku. Biorą w nich udział dzieci i młodzież z trudnościami rozwojowymi, głuchoniewidome, ze sprzężoną niepełnosprawnością, z zaburzeniami emocjonalnymi. Dolegliwości są różne, natomiast cel jest jeden – zrobić wspólnie jak najlepsze przedstawienie!
Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć: ROBOPIRAKI NA START! (2010), DŻAMBLE (2011) oraz CO MOŻE KRÓL? (2012), UFF… (2013), PRZESTRACHY (2014), TU WOLNO SIĘ BAWIC (2015). W tym roku spotkamy się między innymi z białym tygrysem, krokodylem, lwem i… dzikim gołębiem!
„UF

W roli głównej…

W tym roku na scenie zobaczymy Wiktorię Belko, Zuzannę Ewertowską, Łukasza Gonerę, Joannę Grzybowską, Michała Grzybowskiego, Antoniego Kocha, Borysa Kowalczyka, Patryka Kowalskiego, Karola Pabicha, Jakuba Piłata, Tomasza Piszczyka, Wojciecha Piszczyka, Wiktora Rynkowskiego, Ewę Sobieraj i Jolantę Urbańską.

Pomogą wolontariuszki: Dominika Ambicka i Katarzyna Mazurkiewicz (z Teatru ABANOIA) oraz Zuzia Rychter.

Za współpracę pedagogiczną odpowiedzialna jest Joanna Biczak, za muzykę – Kuba Fiszer, za kostiumy (wiecie, że dzikie gołębie mają uszy?!) – Krystyna Mruk, a za charakteryzację – Joanna Olejniczak, Paula Jarmołowicz i Jagoda Prześluga.

 

Kiedy, gdzie, o której?

Widzimy się w czwartek, 28 września 2017 o godzinie 18:00 w  CSL Stara Rzeźnia (ul. Tadeusza Wendy 14/1).

Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie Teatru Współczesnego.

Partner projektu: CSL Stara Rzeźnia

Kuratorka projektu „Otwieracz”: Julia Kierc-Wierzchowska