Konkurs dla studentów Akademii Sztuki

Magdalena Wrani-Stachowska w spektaklu "Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja", fot. P. Nykowski

Magdalena Wrani-Stachowska w spektaklu „Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja”, fot. P. Nykowski

Wydział Malarstwa i Nowych Mediów Akademii Sztuki w Szczecinie oraz Teatr Współczesny w Szczecinie organizują konkurs fotograficzny. Udział mogą wziąć wszyscy studenci Akademii Sztuki. Prace finalistów, w formie wystawy, zostaną zaprezentowane m.in. w Brandenburgu. 

Tematyka konkursu

Konkurs fotograficzny na temat „Nasza mała stabilizacja” ma na celu pokazanie jak młodzi artyści – studenci Akademii Sztuki odczytują dziś tekst Różewicza, czym jest dla nich pojęcie „stabilizacji” i jej znaczenie. Konkurs jest też szansą na promocję  twórczości studentów AS. W toku konkursu zostanie wyłonionych kilkanaście prac – prezentowanych na wystawie w Brandenburger Theater, której wernisaż zaplanowany jest na 27 stycznia 2017 r. W lutym wystawę obejrzą widzowie Teatru Współczesnego w Szczecinie. Zostanie wydany również dwujęzyczny katalog zawierający wyróżnione prace studentów.

Tadeusz Różewicz w dramacie „Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja” porusza tematy, które dzisiaj wydają się być jeszcze bardziej aktualne niż pięćdziesiąt lat temu, kiedy powstał tekst. Używając poetyckiej formy autor zastanawia się, jak długo jesteśmy w stanie utrzymać pozory normalności w rzeczywistości, która coraz wyraźniej ulega destabilizacji. Czy nasze przyzwyczajenie do codziennych wygód, kultu indywidualizmu i z ogromnym wysiłkiem utrzymywanego porządku społecznego przetrwa w obliczu problemów, z którymi przychodzi się nam mierzyć? Co zrobimy wobec kryzysu w Europie oraz napływu uchodźców z obszarów świata dotkniętych wojną? Czy pewnego dnia będziemy musieli przyznać, że europejski porządek jest tylko produkowaną na własne potrzeby iluzją?

Jak wziąć udział?

Konkurs trwa od 1 października do 30 listopada 2016 r., a rozstrzygnięcie nastąpi do 5 grudnia 2016 r. Zainteresowani studenci mogą przyjść na spektakl „Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja” w reżyserii Katarzyny Szyngiery 14, 15, 16 października o godz. 19:30. Wejściówki można odebrać w pokoju 101 w Akademii Sztuki. Ilość wejściówek jest ograniczona. Jeden student może odebrać dwie wejściówki. Obejrzenie spektaklu nie jest warunkiem niezbędnym do udziału w konkursie – możecie zapoznać się z samym tekstem sztuki, dostępnym w pokoju 101.

Każdy uczestnik konkursu otrzyma książkę „TERAZ! Ilustrowana historia Teatru Współczesnego w Szczecinie” Kamili Paradowskiej, zawierającą ponad 100 fotografii dokumentujących dzieje teatru. Dla laureatów konkursu Teatr Współczesny przygotował karnety na spektakle, grane do końca sezonu. Prace należy przesyłać na e-mail: wminm-as@akademiasztuki(dot)eu. Szczegółowe informacje w regulaminie konkursu.

POBIERZ REGULAMIN KONKURSU [PDF]