Już w tę sobotę kup bilet za grosze!

bilet_400_groszy1Już w najbliższą sobotę będzie można nabyć bilet za 400 groszy na spektakl grany 21 maja – „Przyszedł mężczyzna do kobiety”. Akcja z inicjatywy Instytutu Teatralnego w Warszawie przeprowadzana jest w teatrach w całej Polsce w Dniu Teatru Publicznego. 

Dlaczego 400 groszy? Jest to symboliczne nawiązanie do ważnej daty w historii teatru – 400. rocznicy śmierci dramatopisarza Williama Szekspira. W roku ubiegłym – cena 250 groszy nawiązywała do 250-lecia teatru publicznego oraz powołania Teatru Narodowego.

Czy w tym roku bilety zostaną sprzedane w ciągu kilkudziesięciu minut? Od której ustawi się kolejka pod kasą? Jak duże będzie zainteresowanie? Te pytania zadają sobie zapewne pracownicy kilkudziesięciu teatrów w Polsce, które przyłączyły się do akcji. W Szczecinie przyłączyły się trzy sceny – Opera na Zamku („Dokręcanie śruby”), Teatr Lalek „Pleciuga” („Tańcząca gazela”) i Teatr Współczesny („Przyszedł mężczyzna do kobiety”).

W sprzedaży obowiązuje kilka zasad: bilety można kupić wyłącznie w kasie, wyłącznie od oficjalnego rozpoczęcia dnia sprzedaży, czyli w sobotę 14 maja. Kasa czynna jest od godziny 9:00. Jedna osoba może nabyć maksymalnie dwa bilety.

Więcej o akcji na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl

bilet-za-400-poziom-01