Warsztaty

W Twojej szkole:

Do szkoły, na 45-minutową lekcję języka polskiego przychodzi aktor z obsady przedstawienia „Akropolis”. Wciąga uczniów w grę – poprzez serię pytań stawianych aktorowi powstaje obraz postaci i buduje się świat złożony z różnych tekstów kultury. Twórczość Wyspiańskiego może być fascynująca! Trzeba się tylko zacząć nią bawić.

maria_dąbrowska

Postaci kultury (antyk): Kasandra

Maria Dąbrowska: aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, gra gościnnie w Teatrze Lalek „Pleciuga”. W Teatrze Współczesnym od kilku lat prowadzi warsztaty teatralne „Otwieracz”, razem z młodzieżą niepełnosprawną tworząc spektakle.  Laureatka „Bursztynowego Pierścienia”, nagrodzona także na festiwalu Kontrapunkt, kilka miesięcy temu odebrała nagrodę aktorską za rolę Inge Sudel w spektaklu „Męczennicy” w reżyserii Anny Augustynowicz. W „Akropolis” gra Kasandrę.

IMG_701522Postaci kutury (Biblia): Jakub

Michał Lewandowski: aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie, absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi (2008). Obecnie gra w dziesięciu spektaklach teatralnych m.in. „Panu Tadeuszu”, „Makbecie”, „Diable”. Trzy lata temu wraz z trzema młodymi aktorami teatru stworzył spektakl „Między nogami” na podstawie komedii Arystofanesa. W „Akropolis” gra Jakuba.

Terminy: ustalane indywidualnie z Biurem Obsługi Widzów

Zgłoszenia przyjmuje: Biuro Obsługi Widzów Teatru Współczesnego
tel. 91 489 23 23, e-mail: bow@wspolczesny.szczecin.pl

Miejsce warsztatów: szkoły ponadgimnazjalne regionu zachodniopomorskiego

W teatrze:

Wyspiański i gra wyobraźni (cz. 1 i 2)

Dwa trzygodzinne, różnorodne tematycznie warsztaty krążące wokół elementów tworzących spektakl „Akropolis” Stanisława Wyspiańskiego. Każdy z warsztatów daje szansę na poznanie etapów pracy nad spektaklem, pokazuje, w jaki sposób można otwierać genialny tekst Wyspiańskiego. Warsztaty prowadzi dwoje aktorów w teatrze: Magdalena Wrani-Stachowska i Adam Kuzycz-Berezowski.

adam_kuzyczAdam Kuzycz-Berezowski – aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (2007). Na scenie Teatru Współczesnego zadebiutował w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Anny Augustynowicz rolą Poety. Współtwórca spektaklu „Między nogami” na podstawie komedii Arystofanesa. Od 2002 r. wokalista death-metalowej formacji DEFUS.

 

578)a-640x427Magdalena Wrani-Stachowska – aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoła Teatralna im. Ludwika Solskiego w Krakowie (2012) i Szkoły Muzycznej I stopnia im. Bronisława Rutkowskiego w Krakowie (2001). Na scenie szczecińskiej zadebiutowała rolą w „Taurydzie. Apartado 679”. Wcielając się w rolę Dzwoneczka w „Piotrusiu Panu”, jednocześnie współpracowała z twórcami spektaklu nad jego warstwą muzyczną i wokalną.

 

Terminy:

28 marca, sobota, godz. 10:00-13:00

29 marca, niedziela, godz. 10:00-13:00

Miejsce: Teatr Współczesny, Malarnia – Wały Chrobrego 3, wejście od strony ulicy Szczerbcowej

Zgłoszenia: Anna Rogozińska-Nowak, horyzont@wspolczesny.szczecin.pl

Blisko uczelni:

90-minutowe, różnorodne tematycznie spotkania dla studentów poświęcone zagadnieniom związanym z tekstem Wyspiańskiego i teatrem Anny Augustynowicz. Praktyczne działania, dużo zabawy, poznawanie kolejnych warstw spektaklu teatralnego i jego kontekstów.

„Akropolis”: od słowa do poezji

24 marca, wtorek, godz. 16:00

adam_kuzyczAdam Kuzycz-Berezowski – aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (2007). Na scenie Teatru Współczesnego zadebiutował w „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Anny Augustynowicz rolą Poety. Współtwórca spektaklu „Między nogami” na podstawie komedii Arystofanesa. Od 2002 r. wokalista death-metalowej formacji DEFUS.

„Akropolis”: od dźwięku do muzyki

25 marca, środa, godz. 16:00

bBarbara Lewandowska: aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, komponuje również muzykę. Gra m.in. w spektaklach Anny Augustynowicz („Migrena”, „Męczennicy”), Wojciecha Klemma („Życie to sen”), Zosię w „Panu Tadeuszu” Ireny Jun oraz tytułową rolę w „Dziewczynie na kanapie” Natalii Sołtysik. Autorka muzyki w spektaklach „Między nogami” oraz „Śpiew szczerbatych mew”.

 

 

„Akropolis”: Od ruchu do ożywiania

26 marca, czwartek, godz. 16:00

maria_dąbrowskaMaria Dąbrowska: aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie, gra gościnnie w Teatrze Lalek „Pleciuga”. W Teatrze Współczesnym od kilku lat prowadzi warsztaty teatralne „Otwieracz”, razem z młodzieżą niepełnosprawną tworząc spektakle.  Laureatka „Bursztynowego Pierścienia”, nagrodzona także na festiwalu Kontrapunkt, kilka miesięcy temu odebrała nagrodę aktorską za rolę Inge Sudel w spektaklu „Męczennicy” w reżyserii Anny Augustynowicz.

 

Miejsce:

Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, ul. Gen. J. Sowińskiego 68, sala 120 (I piętro).

Zgłoszenia: Agnieszka Gruszczyńska (ZCDN), agruszczynska@zcdn.edu.pl, tel. 91 435 06 32

 

logomkidn_01_cmyk

it_logotyp_mini

250_lat_logo