Tworzymy spektakl

Post scriptum do spektaklu „Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja”

Po raz pierwszy w historii Teatru Współczesnego młodzież stworzy swoją odpowiedź na nasz repertuarowy spektakl! W ciągu tygodnia, pod opieką artystyczną reżyserki Katarzyny Szyngiery i aktora Macieja Litkowskiego powstanie pokaz nawiązujący do przedstawienia „Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja” Tadeusza Różewicza. Warsztaty pozwolą też uczestnikom zdobyć podstawową wiedzę na temat realizacji spektaklu teatralnego.

Zajęcia prowadzą:

kasia 2

Katarzyna Szyngiera

absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie oraz Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Spektakl dyplomowy Sferia wg tekstu Magdy Kupryjanowicz zrealizowała w 2013 roku we współpracy z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej na ostatniej kondygnacji parkingu galerii handlowej „Sfera”. W ramach festiwalu Malta 2011 przygotowała przedstawienie Autobus jedzie w popadającej w ruinę przestrzeni przedwojennego szpitala psychiatrycznego w Owińskach. W koprodukcji krakowskiej PWST i Muzeum Powstania Warszawskiego wyreżyserowała w plenerze widowisko Przypisy do Powstania [2010]. W czasie tych studiów realizowała akcje performatywne, m.in. w klubie Plan B: Bajka spekulatywka i Bukowski Show [2008], czy Kwadrofonia.

maciej-litkowski_309x397_7675 2

 

Maciej Litkowski

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie (2009). Zadebiutował w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie w 2009 roku w spektaklu „Supernova Rekonstrukcja” w reżyserii Marcina Wierzchowskiego, grał gościnnie w Teatrze Polskim w Poznaniu Od sezonu artystycznego 2009/10 aktor Teatru Współczesnego w Szczecinie. Stworzył role między innymi: Fryderyka w spektaklu „Pelikan, czyli pożegnanie mięsa” w reżyserii Natalii Korczakowskiej, Tego Drugiego w „Makbecie” w reżyserii Marcina Libera oraz Artura w „Tangu” w reżyserii Mateusza Przyłęckiego, grał też w Teatrze Polskim w Poznaniu. W 2012 roku nagrodzony w Szczecinie Srebrną Ostrogą dla najlepiej zapowiadającego się aktora młodego pokolenia. W ubiegłym sezonie stworzył spektakl muzyczny według własnego scenariusza pt. „Śpiew szczerbatych mew”. Od kilku lat prowadzi letnie warsztaty teatralne w Teatrze Małym dla dzieci i młodzieży.

 

Terminy prób:

21-22 lutego (sobota, niedziela) godz. 10:00-14:00
23, 24, 25 lutego godz. 17:00-20:00
Otwarty pokaz spektaklu przygotowanego w trakcie warsztatów: 25 lutego, godz. 19:00

 

Miejsce warsztatów oraz pokazu:

Teatr Współczesny, Scena „Malarnia”, Wały Chrobrego 3, wejście od ulicy Szczerbcowej

Informacje i zapisy:

horyzont@wspolczesny.szczecin.pl, tel. 91 434 24 67 w. 12

Uwaga!
Ze względów merytorycznych warunkiem uczestniczenia w warsztatach jest wcześniejsze obejrzenie spektaklu „Świadkowie albo nasza mała stabilizacja” w reżyserii Katarzyny Szyngiery – ponieważ tworzone przedstawienie, będzie bezpośrednio nawiązywało do realizacji Teatru Współczesnego. Uczestnicy warsztatów zobowiązują się do obecności na wszystkich zajęciach warsztatowych.

 

logomkidn_01_cmyk

it_logotyp_mini

250_lat_logo