Lekcje teatralne

Różewicz i teatr

Do szkoły, na lekcję języka polskiego przychodzi „ambasador teatru” – kierownik literacki. Razem z uczniami twórczo przygląda się tekstowi Tadeusza Różewicza „Świadkowie albo Nasza mała stabilizacja”. Czym jest tekst dla teatru? Jak można go stworzyć? Czy tekst Różewicza jest żywy i aktualny? W trakcie zajęć: zabawy z tekstem, pisanie kreatywne, „szkoła interpretacji spektaklu”.

Zajęcia prowadzi:

IMG_0430

 

Kamila Paradowska

 kierownik literacki Teatru Współczesnego w Szczecinie, autorka teatralnego bloga dla publiczności (www.blog.wspolczesny.szczecin.pl) oraz programów edukacyjnych (m.in. dla projektów Teatr i Szkoła, Teatr Polska). Współpracowała z festiwalem Kontrapunkt jako redaktorka jednodniówki festiwalowej „Mała Forma”, była redaktorką naczelną czasopisma akademickiego „Przegląd Uniwersytecki”. Na Uniwersytecie Szczecińskim prowadziła zajęcia z historii teatru oraz pisania kreatywnego. Pisze pracę doktorską o kulturowych kontekstach współczesnej dramaturgii. Przez 10 lat była aktorką teatru offowego Uhuru z Gryfina.

Terminy i zapisy:

Zgłoszenia przyjmujemy od stycznia do końca marca, dokładny termin jest ustalany z nauczycielem. W zależności od możliwości szkoły lekcja może się odbyć przed lub po obejrzeniu przez młodzież spektaklu.

Kontakt:

Biuro Obsługi Widzów Teatru Współczesnego
tel. 91 489 23 23, e-mail: bow@wspolczesny.szczecin.pl

logomkidn_01_cmyk

it_logotyp_mini

250_lat_logo