Wokół „Ślubu” – projekt edukacyjny

Działania edukacyjne wokół premiery „Ślubu” Witolda Gombrowicza w reż. Anny Augustynowicz mają za zadanie przybliżyć i uprzystępnić spektakl. Przed obejrzeniem przedstawienia do szkoły może przyjść pedagog teatru i przygotować młodzież do obioru spektaklu, w przestrzeni budynku teatralnego można zobaczyć wystawę kontekstową, a po pokazie spotkać się z twórcami przedstawienia. Wszystkie działania edukacyjne w ramach programu “Klasyka Żywa” są bezpłatne.

Wprowadzając w tematykę spektaklu kładziemy nacisk zarówno na konteksty literackie (lekcje w szkołach wokół tekstu dramatu, teksty do pobrania), jak i teatralne związane z postacią Witolda Gombrowicza (wystawa w przestrzeni teatru). Szczególnym momentem łączności ze spektaklem i językiem teatru Anny Augustynowicz będzie warsztat z aktorem Arkadiuszem Buszko.

Zgłoszenia szkół ponadgimnazjalnych, nauczycieli i nauczycieli akademickich przyjmuje Biuro Obsługi Widzów, 91 489 23 23. Konsultacja merytoryczna: Kamila Paradowska, kamp@wspolczesny.szczecin.pl.