Lekcje teatralne

Jak Gombrowicz urządził „Ślub”?

Lekcja przygotowująca do odbioru spektaklu oparta jest zarówno na interpretacji gombrowiczowskich postaci, jak wskazań samego Gombrowicza piszącego, jak czytać jego utwór („Idea dramatu”). Uczniowie zapoznają się także z elementami języka teatralnego Anny Augustynowicz.

  • Lekcje odbywają się na terenie szkoły i są bezpłatne. Lekcja odbywa się przed obejrzeniem spektaklu, w indywidualnych przypadkach może odbyć się rownież po obejrzeniu spektaklu.
  • Zgłoszenia (wraz z rezerwacją na przedstawienie) przyjmuje Biuro Obsługi Widzów: bow@wspolczesny.szczecin.pl, tel. 91 489 23 23
  • Kontakt do prowadzącej zajęcia: kamp@wspolczesny.szczecin.pl
Kamila Paradowska, fot. Paulina Włodarczyk

Kamila Paradowska, fot. Paulina Włodarczyk

Kamila Paradowska

kierownik literacki Teatru Współczesnego w Szczecinie, autorka teatralnego bloga dla publiczności (www.blog.wspolczesny.szczecin.pl) oraz programów edukacyjnych (m.in. dla projektów Teatr i Szkoła, Teatr Polska). Współpracowała z festiwalem Kontrapunkt jako redaktorka jednodniówki festiwalowej „Mała Forma”, była redaktorką naczelną czasopisma akademickiego „Przegląd Uniwersytecki”. Na Uniwersytecie Szczecińskim prowadziła zajęcia z historii teatru oraz pisania kreatywnego. Pisze pracę doktorską o kulturowych kontekstach współczesnej dramaturgii. Przez 10 lat była aktorką teatru offowego Uhuru z Gryfina.