Dziesiąta premiera już dziś!

Magdalena Myszkiewicz w "Wieży z klocków", fot. P. Nykowski

Magdalena Myszkiewicz w „Wieży z klocków”, fot. P. Nykowski

Już dziś premiera monodramu Magdaleny Myszkiewicz „Wieża z klocków” na bazie prozy Katarzyny Kotowskiej. Spektakl o rodzicielstwie zastępczym wyreżyserował Arkadiusz Buszko. To dziesiąta premiera jubileuszowego sezonu teatru.

Przedstawienie jest osobistym zapisem doświadczenia matki, która decyduje się wraz z mężem na adopcję. Przechodząc kolejne etapy budowania więzi z dzieckiem odkrywa własną siłę bycia matką, zdolną do pokonania największych trudności. Spektakl odkrywa przed widzem świat często tabuizowany lub widziany przez pryzmat stereotypu – mówi otwarcie o instytucji domu dziecka, chorobie sierocej, czy reakcji otoczenia na adopcję. W formie teatralnej spektakl łączy grę w planie żywym z obecnością teatralnej lalki.

Po jutrzejszym, sobotnim pokazie (ok. godz. 18:00) obędzie się dyskusja dotycząca tematu adopcji z udziałem aktorki Magdaleny Myszkiewicz, autorki tekstu Katarzyny Kotowskiej oraz Joanny Kawałko z Fundacji „Mam Dom”, która jest koproducentem przedstawienia. Wstęp na dyskusję wolny.