Czytamy dla dzieci w Starej Rzeźni

Fragment okładki książki "Skarpety i papiloty" Julii Holewińskiej z rysunkiem Roberta Romanowicza

Fragment okładki książki „Skarpety i papiloty” Julii Holewińskiej z rysunkiem Roberta Romanowicza

Już w najbliższą niedzielę, 3 kwietnia wszyscy odwiedzający Starą Rzeźnię będą mogli posłuchać i obejrzeć aktorskie wykonanie sztuki Julii Holewińskiej „Skarpety i papiloty”. Czytanie, z udziałem aktorów Teatru Współczesnego rozpocznie się o godz. 12:00.

Najmłodszych widzów i ich rodziców powitamy w otwartej przestrzeni, gdzie dzieci będą mogły swobodnie siedzieć na poduchach i bawić się wraz z aktorami – Marią Dąbrowską, Barbarą Lewandowską, Michałem Lewandowskim oraz Maciejem Litkowskim.

Jaką historię przeczytają aktorzy z podziałem na role? Oto krótkie streszczenie stworzone na bazie jednej z recenzji:

Mamalis przytłoczona domowymi obowiązkami – bo, a to brakującą skarpetę trzeba mężowi znaleźć, a to kanapki z pasztetem z myszek do pracy przyszykować – postanawia wyrwać się z nory i znaleźć sobie pracę. Jej decyzja powoduje spiętrzenie domowych katastrof – osierocona na pół dnia rodzina raczy się niezdrową pizzą na śniadanie, bezradny ojciec omal nie powoduje dwóch pożarów. Dopiero wtedy docenia pracę Mamalisa i jest skłonny do wypracowania podziału obowiązków…

Tekst Julii Holewińskiej, jednej z najciekawszych współczesnych dramatopisarek młodego pokolenia został napisany i wystawiony we Wrocławskim Teatrze Lalek w 2013 roku. Jednocześnie nakładem wydawnictwa Tashka ukazało się wydanie książkowe z pięknymi ilustracjami Roberta Romanowicza. W tę niedzielę sztuka po raz pierwszy czytana jest w Szczecinie w ramach programu „Co by tu poczytać” obejmującego także szereg innych dziań – warsztaty, spotkania autorskie i czytanki.

Wstęp wolny!