„Burza”, „Wieża…”, czy „Skocznia…”? Trzy doskonałe spektakle, niskie ceny biletów!

Brabara Lewandowska i Wojciech Sandach w "Skoczni w Jerozolimie", fot. P. Nykowski

Brabara Lewandowska i Wojciech Sandach w „Skoczni w Jerozolimie”, fot. P. Nykowski

Warto wybrać się w najbliższy weekend do teatru. Gramy na trzech scenach, a bilety dla czytelników bloga – w specjalnej cenie:) Starczy zatem i na teatr i dobrą kolację w gronie przyjaciół. O czym będziecie rozmawiali po wyjściu z teatru?

Temat 1: Władza – „Burza”

Choć nie jest ona, jak w innych sztukach Szekspira przewodnim tematem sztuki z pewnością może stać się punktem wyjścia do rozmowy. Wszak w „Burzy” istotne pozostaje nie tyle to, kto władzę posiada, ale jakimi metodami chce po nią sięgnąć. Nie bez znaczenia jest także pejzaż świata, w którym odbywają się zdarzenia – Anna Augustynowicz na wyspie Prospera umieszcza rozbitków ze współczesnego świata, których z łatwością rozpoznamy. Na ile czujemy się częścią tej opowieści? Spektakl warto zobaczyć jeszcze z jednego powodu – dla wspaniałej, wyróżnionej w rankingu miesięcznika „Teatr” głównej roli grającego gościnnie we Współczesnym – Bogusława Kierca.

Spektakl gramy: 29, 30 września, 1, 2, 4 października, REZERWACJA

Bilety: od 20 zł (za bilety zbiorowe)

Temat 2: Życie po życiu: „Skocznia w Jerozolimie”

Kiedy Paweł Kamza próbował skonstruować sztukę poświęconą myśli ks. Józefa Tishnera trafił na zaskakujące zdanie w prasie, mówiące o tym, że 70% katolików nie wierzy w Zmartwychwstanie. Stworzył zatem przewrotną opowieść o księdzu, który gdzieś „po drugiej stronie” spotyka się z przyjaciółmi z przeszłości. Opowieść, na poły kryminalna, innym razem wzruszająca mówi o wartościach, prawdzie i poszukiwaniu sensu. Spektakl z ciepłem i sympatią podchodzi do duchowych poszukiwań i daje zupełnie inne spojrzenie na postać księdza we współczesnym świecie.

Gramy: 30 września, 1, 2 października, REZERWCJA

Ceny biletów – 21 zł na hasło NEWSLETTER

 

Temat 3: Macierzyństwo: „Wieża z klocków”

Choć punktem wyjścia do opowieści zawartych w „Wieży z klocków” jest adopcja ten spektakl powinni obejrzeć rodzice, dziadkowie oraz… przyszli rodzice. Główna bohaterka monodramu grana przez Magdalenę Myszkiewicz opowiada o tym, jak wygląda życie z dzieckiem – codzienne, odświętne, całkiem zwyczajne i niekiedy… magiczne. Spektakl niewątpliwie wyposaża nas także w konkretną wiedzę o tym, jak wygląda proces adpocji dziecka, jak wychowuje się ono w nowej rodzinie. Każdemu, kto ma własne dziecko uświadamia, jak ważna jest nasza bliskość, ciepło i miłość, dawana od początku jego życia. Przedstawienie warto zobaczyć też z innego powodu – pokazuje ono całkiem nowy wymiar teatru, w którym cały sceniczny świat budowany jest z „animantów” – ożywianych w rękach aktorki przedmiotów, lalki, elementów kostiumu. Teatralna magia.

Gramy: 2 października, REZERWACJA

Ceny biletów: 18 zł na hasło NEWSLETTER