Bilet do teatru za 2,50? Tak, to prawda!

250_pion250 groszy, czyli 2,5 zł – to cena biletu na spektakle, które będą grane 23 maja br. w 44 miastach w ramach obchodów jubileuszu 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. Sprzedaż biletów w promocyjnej cenie rusza w poniedziałek, 11 maja. 

Wśród spektakli prezentowanych w całej Polsce 23 maja znajdą się najgłośniejsze i najpopularniejsze tytuły ostatnich sezonów. 50 tysięcy widzów w 100 teatrach zobaczy tego wieczoru przedstawienia wyreżyserowane przez najwybitniejszych twórców. Na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie będzie można zobaczyć najnowszą premierę Teatru Małego „Smaki i dotyki” – monodram Krystyny Maksymowicz na postawie prozy Ingi Iwasiów, a na dużej scenie koncert Konrada Pawickiego „Zły 2 – przebudzenie”.

23 maja br. po raz pierwszy w Polsce będzie obchodzony Dzień Teatru Publicznego, który został ustanowiony z okazji 250. rocznicy powołania pierwszego zawodowego i publicznego teatru polskiego. Od lat uznaje się premierę komedii Natręci Józefa Bielawskiego zagraną w listopadowy wieczór 1765 roku za początek dziejów instytucjonalnego teatru publicznego. Zespół aktorski został założony z inicjatywy Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Wszystkie projekty w ramach obchodów jubileuszu 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE – w tym „Bilet za 250 groszy” – finansowane są ze środków MKiDN, a ich koordynatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.