Aktorzy w teledysku

Konrad Pawicki i Beata Zygarlicka na planie teledysku zespołu After Blues

Konrad Pawicki i Beata Zygarlicka na planie teledysku zespołu After Blues

Beata Zygarlicka i Konrad Pawicki grają w najnowszym teledysku zespołu After Blues, ktrego premiera już wkrótce. Przy tej okazji przypominamy wideoklipy, w których można zobaczyć aktorów związanych z Teatrem Współczesnym w Szczecinie.

After Blues – to najbardziej znany duet ze Szczecina wykonujący muzykę bluesową. W skład zespołu wchodzą Leszek Piłat (bas, vocal, perkusja) i Waldemar Baranowski (gitara, instr. perkusyjne, vocal). Grają ze sobą od trzydziestu lat, wydali 12 własnych płyt oraz uczestniczyli w wielu nagraniach innych artystów. O zespole zrobiło się głośno w ostatnim czasie ze względu na sukces wychowanka zespołu – nastoletniego Maćka Czaczyka, który wygrał telewizyjny program typu talent-show „Must Be The Music”.

W oczekiwaniu na premierę najnowszego teledysku After Blues sięgamy do archiwum, gdzie znajdziemy kilka teledysków z udziałem aktorów związanych z Teatrem Współczesnym. Najważniejszym z nich jest zrealizowany w 2010 roku klip „Nie znikaj” Bajzla, którego zdjęcia studyjne powstawały na terenie teatru, a w samym teledysku wystąpili: Maria Dąbrowska, Wojciech Sandach, Grażyna Madej, Jacek Piątkowski, Barbara Biel, Adam Kuzycz-Berezowski i Arkardiusz Buszko. Wideoklip do piosenki Bajzla „Nie znikaj” w reż. Matthew Schroedera zwyciężył w najbardziej prestiżowej kategorii Grand Prix na Yach Film Festival w 2010 roku.

W ostatnim czasie pojawiają się także teledyski z udziałem Marty Malikowskiej, obecnie aktorki Teatru Współczesnego we Wrocławiu, grającej w Szczecinie gościnnie. Pod koniec 2012 roku wystąpiła w teledysku promującym płytę Czesława Mozila „Czesław Śpiewa Miłosza”. Klip „Postój zimowy” wyreżyserował M. Nygaard Hemmingsen.

Marta Malikowska w tym roku zrealizowała (scenariusz i reżyseria) wraz z Barbarą Kają Kaniewską klip do piosenki zespołu Hurt „Najważniejszy jest wybuch (Rewolucja)” oraz wystąpiła w nim z aktorem i choreografem – Maćko Prusakiem. Teledysk nakręcono w oryginalnej przestrzeni zakładu karnego w Świdnicy, udział wzięli też więźniowie.