Aktorzy gośćmi Empiku

"Po sezonie", Christine (Katarzyna Bieniek), Strasser (Michał Lewandowski), fot. K. Bieliński

„Po sezonie”, Christine (Katarzyna Bieniek), Strasser (Michał Lewandowski), fot. K. Bieliński

W spektaklu „Po sezonie” grają dawnych kochanków. W najbliższą środę, 22 stycznia, o godz. 17:00 spotkają się z publicznością w Empiku Kaskada i opowiedzą o swojej pracy przy najnowszej premierze Teatru Współczesnego: Katarzyna Bieniek i Michał Lewandowski.

Tuż po polskiej prapremierze sztuki Ödöna von Horvátha w reż. Grażyny Kani w Teatrze Współczesnym w Szczecinie Empik Kaskada zaprasza na spotkanie z aktorami – Katarzyną Bieniek i Michałem Lewandowskim. W spektaklu „Po sezonie” grają parę. Niegdyś w sobie zakochani, spotykają się po dłuższej przerwie, a zmiany, które zaszły po ich rozstaniu, wywracają ich świat do góry nogami…

Spotkanie z aktorami poprowadzi Monika Petryczko.

Katarzyna Bieniek –  absolwentka PWST we Wrocławiu, w latach 2007-2011 aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni, gdzie po raz pierwszy współpracowała z reżyserką Grażyną Kanią przy spektaklu „Liliom”, w którym grała jedną z głównych ról. Występuje także gościnie na innych scenach, pojawia się w produkcjach telewizyjnych i filmach fabularnych, w 2011 roku zagrała m.in. w głośnym filmie Barbary Sass „W imieniu diabła”.

Michał Lewandowski – absolwent PWSFTviT w Łodzi (2008). Po ukończeniu szkoły i rolach w Teatrze Studyjnym PWSFTviT Łódź trafił na deski Teatru Współczesnego w Szczecinie, zagrał także na scenie Teatru Krypta i w Piwnicy przy Krypcie. Aktora można oglądać m.in. w spektaklach „ Migrena”, „Pelikan…”, „Życie to sen”, „Pan Tadeusz”, „Diabeł”, a także w stworzonym przez Stowarzyszenie Teatr Niekonsekwentny spektaklu „Między nogami”.