7 KROKÓW DO SZCZĘŚCIA: JAK WYBRAĆ SIĘ DO TEATRU?

W najbliższy weekend w TW: "Seks dla opornych", fot. B. Sowa

W najbliższy weekend w TW: „Seks dla opornych”, fot. B. Sowa

Czekając na złotą polską jesień nie wiesz jak wykorzystać czas, by nie uschnąć z tęsknoty? Od dawna marzysz o zaspokojeniu najgłębszych zakątków swej artystycznej duszy? Nie śnisz już o tym przystojnym aktorze ze Współczesnego? Masz szczęście! Teatr Współczesny wraca po wakacyjnej przerwie z repertuarem znanym i nieznanym. Nie wszyscy wiedzą jak znaleźć się w tym centrum kulturowej rozrywki, dlatego prezentuję przed Wami poradnik: „7 kroków do szczęścia – Jak wybrać się do Teatru?”.

1. MYŚL – ZALĄŻEK POMYSŁU
Podczas mycia zębów, w korku, po obiedzie, tuż przed snem – wystarczy, że chwilę pomyślisz: „czy istnieje takie miejsce, gdzie można się trochę pośmiać albo zastanowić nad bytem człowieka w świecie lub zaimponować znajomym moim zainteresowaniem sztuką?” A potem, po prostu, musi Cię olśnić: „TEATR!” I dalej jest już z górki, bo nie trzeba tak dużo myśleć.

2. DECYZJA NIEMOŻLIWA DO PODJĘCIA
W wolnej chwili odwiedzasz stronę Teatru Współczesnego i sprawdzasz aktualny repertuar. I wybierasz spektakl, na który chcesz pójść. Oczywiście, są różne sposoby podjęcia decyzji:
– dokładnie czytasz opis sztuki, szukasz i analizujesz recenzje, sprawdzasz dorobek artystyczny reżysera i aktorów;
– pytasz pana, który stoi przed Tobą w kolejce do kasy w sklepie spożywczym, czy był ostatnio w Teatrze i mógłby coś polecić;
– ustawiasz rękę nad ekranem/monitorem, zamykasz oczy, wystawiasz palec wskazujący i wybierasz to, co wskazał.

3. NAJPIERW DO DENTYSTY
Wizyta w teatrze po wizycie u dentysty zdecydowanie pomoże ukoić ból i na chwilę zapomnieć o cierpieniu fizycznym. Na spektakl możesz wybrać się też w ramach spotkania z przyjaciółmi, randki w ciemno czy po to, by załagodzić stosunki z teściową. Musisz jedynie upewnić się, że wybrana przez Ciebie sztuka jest wystawiana w dniu jej imienin i zarezerwować miejsca przez Internet, telefonicznie lub osobiście w kasie Teatru.

4. ZARAZ PO WYPŁACIE
Przed dokonaniem płatności warto sprawdzić czy należą Ci się jakieś ulgi lub Teatr oferuje akcje promocyjne. Nie polecam używania fałszywych legitymacji studenckich (ulga studencka) lub okradania dziadków z ich dowodów tożsamości (akcja 60+ Kultura). Zresztą, po co martwić się o kwestie pieniężne. Możesz jedynie zapamiętać, że sztuka teatralna jest pokarmem dla duszy.

5. BEZSENNE NOCE
Do spektaklu zostało parę dni, a Ty nie śpisz po nocach, bo nie możesz się go doczekać ? To całkowicie naturalne zjawisko. Wykorzystaj ten czas na naukę lub nadrobienie zaległości w pracy. Ewentualnie, leżąc w łóżku, zastanów się co ubierzesz, gdy nadejdzie upragniona chwila.

6. GODZINA ZERO
Wszystkie pary rajstop podarte, spodnie od garnituru się nie dopinają, wyskoczył Ci wielki pryszcz na nosie. Nie przejmuj się – na sali i tak gasną światła. Najważniejsze jest to, by się nie spóźnić. A podczas spektaklu musisz tylko widzieć, słyszeć i przeżywać.

7. POWTÓRZ!
Powtarzasz cały proces jeszcze raz. Nie bój się chodzić kilka razy na te same sztuki. Pomoże Ci to lepiej zagłębić się w przedstawianą rzeczywistość i ukryte przesłania. Być może stanie cud i zrozumiesz to, co nie było dla Ciebie jasne.

Oto parę prostych rad, dzięki którym będzie Ci łatwiej zorganizować wyjście do Teatru. Przetestuj wszystko na własnej skórze i poleć innym. Nie zapomnij też o powrocie tych pięknych snów…

Do zobaczenia w Teatrze!

Rezerwacja telefoniczna: 91 489 23 23
Repertuar teatru – kalendarz na najbliższy miesiąc [link]

10636682_707296519337939_185731275384875961_o

 

Tekst w cyklu „Nowe blogowanie”

autorka: Karolina Moras